Вініри: поетапний клінічний протокол, особливості виготовлення тимчасових реставрацій

Сьогодні наші пацієнти вже багато чули про вініри і часто просять встановити саме їх. Виготовлення якісних тимчасових конструкцій, як і інші аспекти процесу, має велике значення для задоволення пацієнта лікуванням і збереження його здоров’я.

Молодий чоловік звернувся в клініку зі скаргою на неестетичний вигляд усмішки. Він попросив закрити або зменшити проміжки між передніми зубами.

Під час огляду було виявлено діастему та множинні треми в зоні передніх зубів. Зміна кольору зубів не спостерігалася, і будь-яких скарг щодо цього не було. Зробивши кілька світлин і підготувавши невеликий відеоролик для передачі інформації в зуботехнічну лабораторію, ми зняли два відтиски, щоб попросити виготовити діагностичний wax-up і взятися до аналізу ситуації.

Вигляд спереду до початку лікування.

Вигляд праворуч до початку лікування.

Вигляд ліворуч до початку лікування.

Усмішка пацієнта.

Виготовлено силіконовий ключ для перенесення воскового моделювання у ротову порожнину.

Зуби легко ізолюються тефлоновою стрічкою, що дозволить без будь-яких ускладнень видалити надлишки матеріалу.

Самотверднучий композит (Luxatemp Star, DMG) дозволяє легко перенести проект воскового моделювання у ротову порожнину.

Після введення силіконового ключа зайвий матеріал швидко видаляється мікробрашем.

Завдяки mock-up пацієнт розуміє, що саме ми хочемо зробити, і може відразу оцінити кінцевий результат. Лікареві ж він дозволяє оцінити проект реставрації як з естетичної, так і з функціональної точки зору.

Лінія усмішки з mock-up. Пацієнта можна відіслати додому з встановленим mock-up, щоб він поцікавився думкою родичів і друзів.

Під час наступних відвідин було встановлено новий mock-up, в якому алмазним бором зроблені насічки заданої глибини. Вони послужать орієнтиром для подальшого препарування.

Щоб краще контролювати процес препарування, насічки заданої глибини можна виділити олівцем. Препарування безпосередньо через mock-up істотною мірою забезпечує максимальну консервативність лікування.

Видно, що на деяких ділянках залишився полімер від mock-up.

Реставрація не провадитиметься на ділянках, де залишився полімер від mock-up.

Завжди важливо перевіряти глибину препарування зубів, використовуючи силіконовий ключ.
За допомогою цього ключа можна контролювати редукцію середньої третини вестибулярної поверхні.

А цей ключ дозволяє перевірити ступінь редукції ріжучого краю і зрозуміти, чи потрібна корекція дизайну препарування.

Вигляд праворуч.

Зробивши ряд виправлень, можна оцінити ситуацію за допомогою того самого ключа.

Тепер пора вивести приясенну межу препарування у розраховану нами зону. Для цього буде потрібна ретракційна нитка.

Оскільки у цьому випадку немає жодних проблем з кольором, краї реставрації можна залишити, не занурюючи в ясенну борозну.

Якщо краї реставрації розміщені поза ясенною борозною, то буде набагато простіше робити препарування, знімати якісний відтиск, ізолювати зуби під час фіксації, видаляти надлишки цементу, стежити за станом реставрацій протягом певного часу, і остання, але не менш важлива перевага: пацієнтові буде легше правильно чистити зуби.

Пришийкові краї містяться поруч з яснами, але виразно у супрагінгівальній позиції.

Вигляд праворуч.

Вигляд ліворуч.

Для зняття відтиска вводиться нова ретракційна нитка.

Після отримання відтиска робиться реєстрація прикусу за допомогою лицьової дуги.

Зуби фотографуються з доданими шаблонами колірних відтінків для передавання зубному технікові.

Тепер беремося за виготовлення тимчасової реставрації. Навколо оброблених зубів фіксується тефлонова стрічка, за допомогою якої можна легко видалити зайвий матеріал.

Це досить тривалий період для носіння такої тонкої і великої тимчасової реставрації. Тому, щоб звести до мінімуму ймовірність поломки, ми вирішили використовувати матеріал підвищеної міцності (LuxaCrown, DMG).

Вигляд усмішки з тимчасовою реставрацією. Зуби справді мають дуже естетичний вигляд, а поверхня має гарний блиск, який легко забезпечити.

Відтиски, реєстрати, параметри лицьової дуги, фотографії та кілька коротких відео були надіслані зубному технікові Паскуале Касабуро.

Зубний технік розпочав пошарове нанесення кераміки.

Додано кілька шарів різних видів кераміки і нанесено багато дрібних характеристик, щоб конструкція мала природний вигляд.

Нарешті ми отримали вініри з лабораторії.

За допомогою інструмента VeneerMe дуже зручно тримати, переміщувати, обробляти, промивати і очищати вініри та будь-які інші непрямі реставрації.

Тимчасові реставрації видалено. Робиться примірювання вінірів з використанням примірювальної пасти (Vitique, DMG) – для імітації підсвічування цементу.

Рабердам дозволяє без жодних складнощів повністю ізолювати операційне поле.
Це незамінний інструмент для адгезивних процедур. Розташовані поза ясенною борозенкою краї препарування дуже легко ізолюються за допомогою додаткових клампів.

Пора знову приміряти вініри, щоб переконатися, що рабердам не заважає правильно встановити реставрацію.

Завдяки інструментові VeneerMe процедура промивання водою стає дуже простою
і безпечною, тому що ймовірність падіння вініра усунуто.

Після ретельного висушування на протравлену поверхню на 60 с наклали двокомпонентний силан (Silane, DMG), після чого акуратно підсушили його теплим повітрям.

Після цього на вінір і на препарований зуб накладається шар адгезиву (на цьому етапі полімеризація не робиться), потім – крапля полімерного цементу (Vitique, DMG). Після нескладної процедури видалення надлишків провадиться фотополімеризація протягом 1 хвилини.

Уся процедура виконується поетапно на кожному зубі. Важливо зазначити, що чим далі ми просуваємося, тим ретельніше слід перевіряти правильність посадки, тому що є досить високий ризик виникнення перешкоди у вигляді невеликої кількості зайвого адгезиву або цементу.

Коли всі вініри зафіксовані, на зуби накладається шар гліцеринового гелю і робиться остаточна полімеризація без доступу кисню.

Фінірування і полірування робляться дуже акуратно. Спочатку використовується гострий інструмент (Eccesso – з набору Styleitaliano LM Arte kit), потім – малоабразивні алмазні бори, силіконові головки, полірувальні штрипси та алмазні пасти. Також перевіряється оклюзія.

Через два тижні тканини ясен мають здоровіший вигляд, бачимо гарну колірну інтеграцію, а пацієнт дуже задоволений результатом!

Остаточний вигляд усмішки пацієнта.

Фотографії зроблені камерою смартфона (MDP, професор Луїс Харден).

Висновки

Працювати над такими ситуаціями – саме задоволення, за умови дотримання протоколу, злагодженої командної роботи і коли є хороший зубний технік. Усе починається з належної підготовки документації, відтисків, фотографій, відеороликів та обговорення деталей з пацієнтом, щоб зрозуміти, на який результат він сподівається. Дуже важливо правильно виготовити воскове моделювання і потім moсk-up, тому що з їх допомогою можна продемонструвати результат пацієнтові і виявити вади, за їх наявності. У разі виготовлення вінірів тимчасові реставрації часто є проблемою – через низьку ретенцію і малу товщину. Якщо часу недостатньо, слід добре поміркувати над вибором відповідного матеріалу і техніки. На стадії фіксації цементом завжди важливо не поспішати і уважно виконувати кожну дію – послідовно на кожному зубі.

Також хочеться висловити подяку Паскуале Касабуро, дуже талановитому зубному технікові, чия допомога і підтримка завжди дуже важливі для нас.