Чисте і сухе повітря – запорука здоров’я і високої якості лікування

Ми всі чудово розуміємо, що якість нашого життя залежить від якості повітря. Дихання і забезпечення киснем організму здійснюється за рахунок атмосферного повітря, зміна складу якого може призвести до порушення дихальної системи. Повітря побутових і виробничих приміщень, що містить шкідливі домішки, негативно впливає на здоров’я людини. В атмосферному повітрі зазвичай виявляються різні мікроорганізми (бактерії, грибки та ін.). Однак патогенні мікроорганізми зустрічаються у повітрі дуже рідко, відтак передача інфекційних захворювань через атмосферне повітря може відбуватися у виняткових випадках, наприклад, у закритих приміщеннях за наявності хворих, що виділяють у повітря патогенні мікроорганізми разом з найдрібнішими крапельками слини при кашлі або розмові. Автор статті обґрунтовує необхідність використання сучасних компресорів та аспіраційних систем для того, щоб мати чисте і гігієнічне повітря у стоматологічних клініках, що впливає на якість лікування.

У стоматології якість повітря відіграє дуже важливу роль. У цій сфері встановлюються найвищі вимоги, яких слід неухильно дотримуватися, що, на жаль, не завжди робиться. У багатьох клініках, як і раніше, ще експлуатуються масляні і без осушувача компресори.

Багато стоматологів не враховують того, що купуючи застарілий технічний компресор, вони наражають на небезпеку здоров’я, передусім своє, своїх співробітників, пацієнтів, і врешті-решт програють і матеріально, оскільки наслідком цього є:

  • інфікування пацієнтів;

  • підвищений знос з подальшим ремонтом як у клініці, так і в лабораторії високоточних інструментів та апаратів, наприклад турбін, мікродвигунів і т.д.;

  • неякісні терапевтичні роботи: відсутність адгезії між зубом і пломбувальним матеріалом в результаті сушіння зуба стисненим повітрям, що містить частинки масла.

У результаті грубої помилки під час установки компресора та аспіраційної системи в одне і те саме приміщення може легко статися перехресне інфікування. Це відбувається у тих випадках, коли відпрацьоване повітря аспіраційної системи не виводиться назовні, а викидається в приміщення, в той час як компресор засмоктує це інфіковане повітря і подає його на турбіну, повітряний пістолет і т.п.

Компресори Durr Dental — лідери стоматологічного ринку

Компанія Durr Dental виробляє продукцію високої якості і надає бездоганний сервіс у різних галузях стоматології своїм клієнтам – лікарям-стоматологам, великим і малим клінікам, університетам і зуботехнічним лабораторіям у всьому світі. Асортимент продукції включає обладнання для виробництва стисненого повітря, аспірації, прилади для лікування захворювань пародонту та візуальної діагностики захворювань зубощелепної системи, а також засоби для дезінфекції та догляду за кабінетом. У 1964 році компанія Durr Dental випустила на ринок першу аспіраційну систему для стоматологічних установок. З тих пір завдяки системам аспірації лікарі мають можливість провадити лікування при зручнішому, горизонтальному положенні пацієнтів у кріслі. Через рік компанія презентувала перший безмасляний компресор, призначений спеціально для потреб стоматології.

Сьогодні компресори Durr Dental – лідери ринку завдяки високим показникам якості підготовки повітря і продуктивності.

Стоматологи в усьому світі вже протягом кількох десятиліть довіряють німецькому інженерному мистецтву і найвищим стандартам заводу-виробника Durr Dental.

Стоматологічні системи стисненого повітря на найвимогливіші запити

Стиснене повітря у стоматології має бути чистим і сухим. Тому в процесі його підготовки і подавання слід звести до мінімуму вміст вологи, а забруднення маслом і твердими частинками усунути повністю. Інакше недостатня підготовка повітря може призвести до ушкодження дорогих наконечників, зниження якості лікування та ризику зараження пацієнтів. Мембранний осушувач запобігає утворенню конденсату в системі стисненого повітря, який призводить до корозії металевих інструментів і деталей, а також до розвитку патогенної мікрофлори в магістралях і вузлах стоматологічного обладнання.

Тривалий термін експлуатації завдяки мембранній технології сушіння

Компресор Durr Dental, оснащений сучасним мембранним осушувачем, має дві незаперечні переваги:

  • Стабільно низький рівень вологості стисненого повітря, навіть у режимі тривалої і безперервної роботи.

  • Мембранний осушувач забезпечує сухе стиснене повітря з точкою роси 5° С за температури навколишнього середовища до 40° С, тим самим запобігаючи утворенню конденсату в системі трубопроводів у заявлених умовах експлуатації.

Відсутність вологого середовища в компонентах компресора, магістралях стисненого повітря і всередині стоматологічної установки перешкоджає розмноженню мікроорганізмів. Тільки сухе повітря не пошкоджує наконечники і забезпечує належні санітарно-гігієнічні умови лікування.

Також завдяки мембранному осушувачу інструмент захищений від корозії.

Вибір залежить від потужності

Вибір компресора передусім залежить від розрахованого загального обсягу споживання повітря в клініці, тобто від кількості крісел, місць зубного техніка і наявності інших споживачів стисненого повітря, наприклад ежекторної системи аспірації, автоклава або пневмодвигуна.

Оскільки одночасно з розвитком стоматологічної практики зростає потреба в стисненому повітрі, у лінійці передбачені моделі з можливістю дооснащення та збільшення потужності обладнання.

Мембранний тип осушувача нового покоління, що прийшов на зміну застарілому адсорбційному типу, забезпечує постійне сушіння і сприяє безперервній роботі компресора без зупинок на регенерацію матеріалу. Низький градус точки роси під тиском гарантує надходження завжди сухого стисненого повітря без домішок і запаху.

Антибактеріальне внутрішнє покриття ресивера

Наявність вологого середовища в обмеженому просторі завжди пов’язана з ризиком розмноження мікроорганізмів і подальшого зараження пацієнтів. Тому в компресорах Durr Dental внутрішні стінки ресивера мають спеціальне антибактеріальне покриття. Завдяки сильному бактеріостатичному ефекту і безпеці для людини такий вид покриття успішно використовується у виробництві холодильників, текстильних виробів і побутових електроприладів. Частки срібла, які містяться у покритті, блокують ферменти, що підтримують обмін речовин бактерій, сповільнюючи процеси їхньої життєдіяльності і розмноження. Антибактеріальне покриття в ресиверах компресорів Durr Dental додатково забезпечує мікробіологічну безпеку пацієнтів і персоналу.

Маленька деталь. Великий ефект

Впускні фільтри на агрегатах компресора, керамічні фільтри, фільтри тонкого очищення і стерильний фільтр для мембранного осушувача забезпечують чистоту повітря, що подається, і справну роботу компресора. Опціональний стерильний фільтр у комбінації з мембранним осушувачем забезпечує підвищений захист від мікроорганізмів.